En İyi BİLSEM Hazırlık Kitapları

Geleceğin Bilim İnsanı Ve Sanatçı Adayları İçin

Eğitim alanı ve okullarla ilgili bilgi edinme ve paylaşma yeri
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 41924
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

En İyi BİLSEM Hazırlık Kitapları

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

1. BİLSEM 1.Sınıf Hazırlık Kitabı
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-1.jpg
BİLSEM sınavı, grup tarama ve bireysel değerlendirme olmak üzere iki farklı aşamadan oluşuyor. İlk aşamada başarılı olan öğrenciler kendi sınıf düzeylerine göre genel zihinsel yetenek sınavına tabi tutuluyor. Ayrıca öğrenciler görsel yetenek ve müzik gibi özel beceri alanlarında da sınava girebiliyor.

BİLSEM genel zihinsel yetenek sınavında öğrencilerin sorulara doğru ve hızlı yanıt verme ve bağlantısız fikirler arasında sıra dışı bağlantılar kurma yetenekleri ile verilen görevler karşısındaki tutum ve davranışları değerlendiriliyor. Yani bu sınav, zihinsel faaliyetleri oldukça geniş bir çerçevede değerlendiriyor. Bu sebeple sınava girmeye hak kazanan öğrencilerin en iyi Bilsem hazırlık kitapları ile hazırlanmaları son derece önemli.

İşte listemizin ilk sırasındaki BİLSEM 1.Sınıf Hazırlık Kitabı isimli eser de sınava girecek birinci sınıf öğrencileri için eşsiz bir kaynak. Eser görsel zekâ, muhakeme, mantık, dikkat ve şekil yeteneği alanlarındaki konu anlatımları ve örnek soruları ile öğrencilerin BİLSEM sınavına kapsamlı bir şekilde hazırlanmasına yardımcı oluyor.

2. BİLSEM 2. Sınıf Hazırlık Kitabı
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-2.jpg
Pek çok durumda öğrencilerin hangi BİLSEM hazırlık kitabı ile çalışacağına karar vermek, velilerine düşen bir sorumluluk. Elbette BİLSEM sınavında başarıyı getirecek kaynakları en doğru şekilde seçebilmek için dikkatli olmak gerekiyor. Listemizin ikinci sırasındaki BİLSEM 2. Sınıf Hazırlık Kitabı ise bu kıymetli merkezlerde eğitim görmeye aday tüm ikinci sınıf öğrencilerinin rahatlıkla kullanabileceği bir eser.

Alanında uzman kişiler tarafından BİLSEM sınavına uygun olarak hazırlanan kitaptaki sorular kolaydan zora doğru sıralanıyor. Bu sayede öğrencilerin dikkat ve hevesinin daha uzun süre canlı tutulması hedefleniyor. Ayrıca kitapta benzeşim, matris, yansıma, şifreleme, perspektif, farklı olanı bulma ve görsel hafıza gibi konu başlıklarında önceki sınavlarda çıkmış ve gelecek sınavlarda çıkabilecek sorulara yer veriliyor.

3. 2. Sınıf BİLSEM Hazırlık Seti
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-3.jpg
En iyi Bilsem hazırlık kitapları, listemizin üçüncü sırasında yer alan bu set, ikinci sınıfa giden öğrenciler için kapsamlı bir rehber konumda. Set içerisinde yer alan bir adet konu anlatım kitabı, bir adet soru bankası ve tamamı çözümlü BİLSEM deneme seti, çocuğunuzun sınavda başarılı olmasına ve bu sayede sahip olduğu özel yetenekleri geliştirmesine yardımcı olabilir.

4. BİLSEM Hazırlık – Şekil Yeteneği
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-4.jpg
Bilim Ve Sanat Eğitim Merkezleri görsel sanatlar, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarında üstün becerileri bulunan öğrencilerin örgün eğitimlerini aksatmadan yeteneklerini geliştirmesi amacıyla faaliyet yürüten kurumlar. Yani BİLSEM’de eğitim görmek, tüm öğrencilerin yaşamını önemli ölçüde değiştirebilir. Ancak bu kıymetli eğitim fırsatından yararlanmak isteyen öğrencilerin karşısında alt edilmesi gereken bir sınav ve cevaplanması gereken zorlu sorular var.

BİLSEM’de öğrencileri en çok zorlayan konuların başında ise genel zihinsel yetenek sınavındaki şekil yeteneği konuları yer alıyor. Bu alandaki en iyi BİLSEM hazırlık kitapları arasında gösterilen, listemizin dördüncü sırasındaki bu eser ise öğrencilerin şekil yeteneği testinde başarılı olmasına katkı sunabilir. Çünkü kitaptaki tüm sorular çözümleri ile birlikte sunuluyor. Ayrıca kitapta tüm sınıf düzeylerine uygun olarak hazırlanan sorular yer alıyor.

5. BİLSEM 3. Sınıf Hazırlık Kitabı
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-5.jpg
BİLSEM’ler geleceğin bilim insanlarını ve sanatçılarını yetiştiriyor demek yanlış olmaz. Bu kurumlardaki öğrenciler son derece ciddi ve kaliteli bir eğitim görme fırsatına sahip oluyor. Ancak BİLSEM’de eğitim almak isteyen öğrencilerin de ilgili alanlardaki sınavlardan başarılı olmaları gerekiyor.

Bu nedenle özellikle BİLSEM hazırlık sürecinde velilerin dikkatli olmaları ve öğrencileri doğru bir şekilde yönlendirmeleri gerekiyor. Çocuklarını doğru BİLSEM kaynakları ile buluşturmak ise velilerin bu süreçte yapabileceği en iyi şey. İşte listemizin beşinci sırasındaki BİLSEM 3. Sınıf Hazırlık Kitabı, üçüncü sınıfa giden ve sınava girmeye hak kazanan öğrencilerin karşılarına çıkan bu önemli fırsatı değerlendirmelerine yardımcı olabilir.
Kitapta, uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanan bütünden parçaya gitme, şifreleme, görsel hafıza, perspektif, matris, yansıma, küpler, farklı olanı bulma, benzeşim ve gölge konularına örnek sorularla birlikte yer veriliyor.

6. 2. Sınıf Zekâ Oyunu
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-6.jpg
BİLSEM kazanmak için kaç puan gerekir sorusuna yanıt arayan velilerin sayısı oldukça fazla. Bir öğrencinin Bilim Ve Sanat Eğitim Merkezlerinde eğitim görebilmesi için sınav barajını geçmesi yeterli oluyor. Ancak bazı sınavlar, üstün yetenekli olan çocuklar için bile zorlayıcı olabilir!

Neyse ki tüm öğrencilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği eserler var. 2. Sınıf Zekâ Oyunu da en iyi Bilsem hazırlık kitabı önerileri arasında yer alan bir eser. Özellikle de sayısal, sözel ve görsel zekâ alanlarında. İkinci sınıf öğrencilerinin düzeyine uygun olarak hazırlanan kitap öğrencilerin problemlere farklı açıdan bakabilme, eldeki verileri en iyi şekilde kullanabilme ve nihayet çözüm üretebilme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Üstelik tüm öğrenme sürecini eğlenceli bir oyuna dönüştürüyor!

7. BİLSEM Soruları Nasıl Çözülür 2. Sınıf
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-7.jpg
Güncel müfredata uygun olarak hazırlanan, listemizin yedinci sırasındaki bu eser adından da anlaşılacağı gibi ikinci sınıf öğrencilerinin BİLSEM sınavında karşılaşabileceği soruların çözüm mantığını, kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi hedefliyor. Ağırlıklı olarak benzetim, görsel benzetim, desen tamamlama, akıllı küpler ve şifreleme konularındaki soruların yer aldığı eser piyasadaki en faydalı BİLSEM hazırlık kitapları içerisinde yer alıyor.

8. 1. Sınıflar İçin Süper Zekâ Deneme Kitabı
en-iyi-bilsem-hazirlik-kitaplari-8.jpg
En iyi Bilsem hazırlık kitapları listemizin son sırasındaki 1. Sınıflar İçin Süper Zekâ Deneme Kitabı isimli eser temel olarak Türkçe, matematik ve genel yetenek konularına yer veriyor. Bu doğrultuda kitapta şekil yeteneği, sayısal yetenek, matematik, Türkçe, sözel mantık ve zekâ problemleri alanlarındaki konu ve sorular öğrencilere aktarılıyor.

Birinci sınıf öğrencilerini farklı tip ve zorluktaki sorularla sınava hazırlamayı hedefleyen kitap; resim, şekil ve sembollerle desteklenen zengin içeriği ile sınava hazırlık sürecini de olabildiğince eğlenceli hale getiriyor.
0

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.