Faizsiz Evlilik Kredisi Uygulaması

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 25696
Mesajlar: 11784
Kayıt: 25 Ara 2022, 22:53
Konum: Gaziantep
Teşekkür etti: 2170 kez
Teşekkür edildi: 7733 kez
İletişim:

Faizsiz Evlilik Kredisi Uygulaması

#1

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz dönemde evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftleri yakından ilgilendiren bir uygulamanın hayata geçirileceğini, evlenecek çiftlere 150 bin TL faizsiz kredi verileceğini duyurmuştu. Ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiği bir dönemde evlilik planları yapan çiftler arasında heyecan yaratan açıklamanın ardından, faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek ve başvuru şartları nelerdir gibi soruların yanıtı da merak ediliyordu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ilgili açıklamasında bu konuya da değindi. Uygulamaya dair detayların önümüzdeki günlerde mecliste görüşüleceğini belirten Göktaş, “Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı. Buna göre faizsiz evlilik kredisinin aralık ayı civarında verilebileceği belirtiliyor.

detaylara göre kredi imkânından 18-27 yaş arasındaki gençler faydalanabilecek. Öte yandan belirli bir gelir düzeyinin üzerinde yer alan kişilerin krediye başvuramayacağı belirtiliyor.

Öte yandan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, deprem bölgesinin proje için pilot bölge olarak seçildiğini açıkladı. Buna göre uygulama ilk etapta deprem bölgesinde yaşayan vatandaşları kapsayacak. Takip eden süreçte ise uygulamanın kapsamı genişletilecek.

Faizsiz evlilik kredisine başvuru kriterlerinden biri de “belirli suçlara bulaşmamış olmak”

Son olarak Bakan Göktaş, faizsiz evlilik kredisinin 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere 4 yıllık verileceğini açıkladı
0


Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Cevapla