Yüz Germede En İdeal Yaş

Estetik ve Estetik Cerrahi hakkında aradığınız ve paylaşım yapmak istediğiniz tüm başlıkları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 44999
Mesajlar: 17823
Kayıt: 25 Ara 2022, 22:53
Konum: Gaziantep
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Teşekkür edildi: 7751 kez
Burç:
İletişim:

Yüz Germede En İdeal Yaş

#1

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

40 yaş üstü olmaya hoş geldiniz. Bu durum sizi gerçekten üzüyor mu yoksa orta yaşlı olduğunuz için sadece şaşkın mısınız?

Sürekli olarak aynaya bakıp kendinizle güzelliğiniz konusunda tartışanlar arasındaysanız yılları geriye sarmak için artık yüz gerdirme ilk tercihler arasında yer alıyor. Hem yüzün hem de boynun her santimetresinin çekilimiyle daha diri bir yüze sahip olunabiliyor. Gözler dengeleniyor, kaşlar kaldırılıyor.

Sosyal medya yüz gerdirmeyi tetikleyen unsurlardan biri. Cep telefonlarının her yerde olduğu ve fotoğraflarınızın her zaman çekildiği bir dünyada yaşıyoruz. Yirmi yıl önce sabah ve akşam dişlerinizi fırçalarken aynada kendinizi görüyordunuz. Artık sürekli Zoom görüşmeleri yapıyorsunuz. Bu da yüz gerdirme çağını etkiledi.

Yüz Germede İdeal Yaş
Hepimiz farklı yaşlanıyoruz. Erken menopoza giren, sigara içme geçmişi olan, kilo verme ilaçları kullanan, aşırı alkol tüketen, çevresel kirliliğe maruz kalan, yeterli uyku almayan veya uzun süre güneş altında bulunanlar daha genç yaşta yüz gerdirme adayı olabiliyor.

Menopoz öncesi dönem, hormonların, cilt kalitesinin ve kolajen üretme yeteneğinin çok daha iyi olduğu dönem. Menopoza yaklaşıldığında veya menopoza girildiğinde östrojen seviyelerindeki düşüş, cildin incelmesine, daha kuru ve daha az elastik hale gelmesine neden oluyor.

Bu nedenle mükemmel yaş verilemiyor. Bazı plastik cerrahlara göre 40 ideal bir sayı. Örneğin, ekran önünde olanların kariyerlerini uzatıyor. Deriyi kulağa doğru çekerek çene ve boynu hedef alıyor.

Plastik cerrahlar genellikle 30-35 yaş arasındaki hastalara yüz germe ameliyatı yapmaktan kaçınıyor. Yaşlı bir hastaya, cildinin yapısı nedeniyle yüz gerdirme işlemi uygulamak daha kolay ancak 40 yaşındaki bir hastada hassas ve çok dikkatli bir kaldırma gerekiyor; çünkü üzerinde çalışılacak çok fazla cilt yok. 50 yaş ve üzerinde yüz gerdirme yaptıranların, beş veya altı yıl sonra rötuş yaptırabilecekleri belirtiliyor. 60'lı ve 70'li yaşlarındaki birinin de doğal görünmesi için çok sıkı çekilemeyeceği ifade ediliyor.

Güvenilir Doktorlar Tercih Edilmeli
İnsanlar yüz gerdirmeyi duyduklarında, hemen endişe verici ve kusurlu görünen yüz özelliklerini hatırlıyorlar. Yüz germe ameliyatının deneyimli, becerikli bir yüz plastik cerrahı tarafından yapılması önemli. Aslında yüz germe ameliyatı dramatik görünüşünüzü iyileştirebilir ve daha genç görünmenizi sağlayabilir. Başarılı yüz plastik cerrahları, hastaları için istenen sonuçları elde etmek üzere yüz germe tekniklerini kişiselleştirmek için ideal yaklaşımı belirliyor; yüz, baş, boyun ve kulak prosedürlerine uyarak daha verimli sonuçlar elde ediyor.
0


Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj